Ziemkowska Alicja “DWOREK POD LIPAMI” – KRUSZYNIANY 51, 16-120 Krynki, tel. (085) 7227554, www.dworekpodlipami.pl

5 pokoi, 20 miejsc, dom położony we wsi Kruszyniany, Meczet Tatarski z XVIII wieku, kilka punktów widokowych. Dworek znajduje się we wsi Kruszyniany położonej w „Zielonych Płucach Polski” na tzw. Szlaku Tatarskim.

numer konta bankowego: PKO S.A. I O/Białystok 23 1240 1154 1111 0010 0731 9391

DWOREK POD LIPAMI znajduje się we wsi Kruszyniany położonej w „Zielonych Płucach Polski” na tzw. Szlaku Tatarskim. Posesja znajduje się w wyjątkowo pięknej okolicy, wśród harmonijnie pofałdowanych, częściowo zalesionych pogórków, z których rozciągają się rozległe widoki na dolinę Świsłoczy. Cisza, spokój i dobra kuchnia pozwolą Ci odpocząć i oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku.

Kruszyniany oddalone są o 55 kilometrów na wschód od Białegostoku (10 km od Krynek). Najlepiej jechać tu drogą numer 676 prowadzącą przez Supraśl i Krynki. Na rondzie w Krynkach należy skęcić na Kruszyniany. Droga z Krynek na całej długości ma nawierzchnię asfaltową i nie jest wyboista.

Oferujemy:

  • pokoje 2,4,5 i 6-cio osobowe z osobnymi wejściami oraz łazienkami,
  • pełne wyżywienie na miejscu,
  • aneks kuchenny do dyspozycji gości,
  • możliwość noclegu w oryginalnej tatarskiej chałupie,
  • możliwość rozbicia namiotów lub postawienia przyczepy campingowej,
  • plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów, ogródek piwny, bilard, grill oraz miejsce na ognisko,
  • parking dla samochodów.

Teren Dworka jest ogrodzony. Wokół domu dużo przestrzeni do rekreacji i wypoczynku. Pobliskie lasy są rajem dla grzybiarzy, zbieraczy jagód i obserwatorów przyrody.
W odległości zaledwie 1 km od gospodarstwa znajduje się zalew – atrakcja dla amatorów pływania i wędkarstwa. Łagodnie opadające dno zbiornika stwarza bezpieczne warunki do pluskania się w wodzie nawet maluchom.

Wieś Kruszyniany położona jest w wyjątkowo pięknej okolicy, wśród harmonijnie pofałdowanych, częściowo zalesionych wzgórz. Z ich dość stromo opadających zboczy otwierają się rozległe widoki na dolinę Świsłoczy. W Kruszynianach można nie tylko zetknąć się z tatarską tradycją, ale też odetchnąć od miejskiego zgiełku chłonąc wspaniałą atmosferę podlaskiej wsi.

Największą atrakcją Kruszynian jest zabytkowy, założony w XVIII wieku meczet. Budowlę łatwo przeoczyć. Zielona świątynia zasłonięta drzewami jest z trudem widoczna z głównej drogi. Samochód można jednak zatrzymać gdziekolwiek. Do meczetu warto ruszyć piechotą nawet z drugiego końca wsi. Taki spacer pozwoli się wyciszyć i przygotować do wizyty w świątyni.

Więcej na stronie: www.dworekpodlipami.pl